Ana Sayfa » Genel

A vitaminin baş döndüren yararları

Ekleme Tarihi : 20 Mart 2015 – 09:35

A vitamini oldukça güçlü ve insan için olmazsa olmaz vitaminler arasında birinci sırada geliyor diyebilirim. Bilgi Kuşu adlı siteden öğrendiğimiz bilgiye göre A vitaminin çok fazla yararlarının olduğu açık ve net. A vitamini cildi, dişi, kemikleri ve dokularımızı koruyan vitaminler arasında yerini alır. A vitamini gözlerimizdeki retina’nın içinde bulununa pigmentlerinin üretiminde de kullanılır ve adına “retinol” denir. A vitamini gözlerimiz için çok yararlı bir vitamindir. Bu vitamini aldığımız zaman, düşük ışıklı bölgelerde görme kabiliyetimiz gelişir ve gözümüzü korur.

Matematik denildiğinde akla gelen birçok sayı ve rakam vardır. Bu rakamların arasında en çok kullanılan ve sabit bir sayı olan pi sayısı nedir efsane olarak günümüze kadar gelmiştir. Birçok ulus tarafından kullanılan ve zaman içinde sayının tam değeri hakkında çok net bir bilgi olmasa da tarih içinde uygarlıklar tarafından çok önemli yerlerde kullanılmıştır.

Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Erzurum’un Horasan ilçesinde Yıldırım köyünde kış aylarının çetin geçtiği zaman olan Aralık ayının 10.günün de dünyaya geldi. İlkokulu köyü olan Yıldırım köyünde okuduktan sonra, ortaokulu Erzurum Yavuz Selim ortaokulunda okuduktan sonra Liseyi de Erzurum’un Pasinler Lisesi Matematik bölümünü okuyarak lise hayatını tamamlamıştır.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.