Adblock Nedir Nasıl Kullanılır?
10 Kasım 2016
KaRaKTeR
Paylaş

adblockİnternet kullananların en sık karşılaştığı sorunlar arasında bir anda sayfada beliren ve sayfayı kaplayan reklamlar ile bütün keyfinizi kaçabilir ve internette gezinmek bir işkence halini alabilir. Açılan reklamlar aradığınız bilgiye ulaşmanızı engelleyip hatta aradığınız bilgi ile hiç alakası olmayan sayfalara yönlendirerek zaman kaybına ve başka sorunlara neden olabilmektedir. Bu reklamlar ayrıca sayfada yavaşlamalara da neden olmaktadır.

Gereksiz Reklamlardan Kurtulmak Mümkün mü?

Gereksiz reklamlar herkes için büyük sıkıntı ve sorunlara neden olurken ayrıca sisteminizi de yavaşlatmaktadır. Bu gereksiz reklamlardan kurtulmak ise küçük bir yan uygulama olan Adblock programını indirerek kurtulabilirsiniz. Chrome uygulaması olan ve bu can sıkıcı reklamlardan kurtulmak için çözüm alternatifi sunan adblock uygulaması kullanıcılardan olumlu tepkiler almaktadır. Bu uygulama ile sayfaları kaplayan ve sistemi yavaşlatan reklam uygulamaları görünmez hale gelmektedir.

Adblock Programı Nasıl Kullanılır?

Adblock uygulamasını bilgisayarınıza internet sitesi üzerinden indirdikten sonra bir kaç küçük adım takip edilerek programı cihazınıza kurabilirsiniz. Programı indirdikten sonra açılan sayfadaki kurulum direktiflerini takip ederek programı yükleyebilir ve reklamsız ve hızlı bir şekilde internette gezinmeye başlayabilirsiniz. Programı başarılı bir şekilde kurmayı başardığınızda sonunda bir teşekkür yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu ileti ile karşılaşmazsanız kurulumu daha dikkatli bir şekilde tekrardan gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurulum başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra internet tarayıcınıza bağlanabilir ve internette keyifle gezinmeye başlayabilirsiniz.