Ana Sayfa » Cep Telefonu

Akıllı Telefon Satın Alma Rehberi

Ekleme Tarihi : 13 Haziran 2016 – 02:04

akilli-telefon-alma-rehberiHer geçen gün kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam eden teknoloji sektöründe hangi telefonu alacağımıza karar vermek, gün geçtikçe daha da zor bir hal almaya başlıyor. Son yılların popüler telefon seçeneklerinden olan akıllı telefonlar için de durum bu şekilde.

Akıllı telefon seçimlerinde baz alınması gereken bazı noktalar var ve bu noktalara özellikle dikkat edilmesi sonradan pişman olmamak için önem arz ediyor.

İşlemci, Ram ve Hafızanın Önemi

Öncelikle; telefonun yönetildiği yer olan işlemcinin hızının, yani GHZ değerinin yüksek olmasına dikkat edilmeli. Örneğin; 2.5 ya da 2.8 hızındaki işlemciler akıllı telefonlar için yüksek performans ve kalite sunabiliyor. Ayrıca çekirdek sayısının fazla olması da telefonun daha hızlı çalışabilmesini sağlıyor. Geçici hafıza olan RAM ise, ne kadar yüksek olursa telefon da o kadar hızlı çalışma imkânı buluyor. Telefonun önemli olan bir diğer özelliği hafıza için de; ortalama 6 GB ya da 8 GB civarında bir hafıza genellikle normal kullanıcılar için yeterli gelebiliyor.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.