Ana Sayfa » Android

Android Telefon Donma Sorunu ve Çözümü

Ekleme Tarihi : 10 Mart 2016 – 05:08

Android Telefon Donma Sorunu ve Çözümü

android-donma-sorunuAkıllı telefon denince aklımıza hemen Iphone ve Samsung gelmektedir.Akıllı telefonlar genel olarak 3 işletim sisteminde çalışmaktadır. Bunlardan 1.si iphone telefonların işletim sistemi olan iOS,2.si bir çok markanın kullandığı Android ve 3.sü ise Windows Mobile OS işletim sistemleridir. Biz bu yazımızda Android işletim sistemleri için geçerli olan donma sorununu ele alacağız.

2010 yılında hayatımıza girmeye başlayan akıllı telefonlarda zaman zaman ekranda oluşan donmalar kullanıcıların canını epey sıkıyordu. 2016 yılının girmesi ile birlikte güncellemeler ve gelişmeler epey arttı. Ancak günümüzde hala devam eden android telefonlarda donma sorunu hala giderilmiş değil. Bu durumun daha çok Android 4 sürümünden sonra arttığı görülmüştür.

Çözüm..

Donma sorununu aslında çözmek adına yapabilecek fazla bir şey olmayan sorunlardan bir tanesi. Telefonu yeni aldıysanız hemen aldığınız yere götürün ve nedenini sorgulayın. Ancak bu donma sorunları aylar sonra ortaya çıkmış ise telefonunuzda donma durumu olmuşsa bunun için yapmanız gereken “Güç düğmesine” basılı tutup telefonu kapatmak veya yeniden başlatmaktır. Pil çıkarıp takmayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Donmanın asıl sebebi işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. En güncel sürümü sammobile sitesinden indirebilir ve ODIN ile yükleyebilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli şey ise en güncel android sürümünü yükleyeceğim diye uğraşmayın çünkü yeni sürümü telefon donanımlarınız kaldırmayabilir.

Tags: , ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.