Ana Sayfa » Gündem

Apple News Nedir, Nasıl Kullanılır

Ekleme Tarihi : 21 Ekim 2016 – 05:15

apple-newsGünümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte her işimiz için akıllı telefonlarımızı veya tabletlerimizi kullanmaya başladık. Bu işlerden belki en rutin olarak yaptığımız iş ise haberleri takip edip gündemden haberdar olmak. İşte bu yüzden Apple, kendi cihazları için Apple News uygulamasını ortaya çıkardı. Peki, Apple News Nedir? İşte bu yazımızda sizler için bu uygulamayı tanıtacağız.

Apple News bir haber uygulamasıdır. Oldukça fonksiyoneldir ve sade yapısı ile kullanımı çok kolaydır. Her türlü haber ve videoya bu uygulama sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmaya başladığınız zaman karşılama mesajı ve içerikler yer alıyor. Devamında uygulamanın işleyişi anlatılıyor. Tanıtım bölümünden sonra soruları cevaplayarak uygulamanın kişiselleştirme ayarlarını yapıyorsunuz ve uygulamanın kurulumu tamamlanmış oluyor. Apple News, birçok haber başlıklarını bünyesinde barındırıyor ve istediğiniz başlığı kullanma olanağı sunuyor.

Apple News 5 farklı sekmesi ile size aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlıyor. Bunlar: Ara, keşfet, favoriler, sizin için ve kaydedilenler sekmeleri. Sizin için sekmesi ile seçtiğiniz başlıklara ait haberleri görebilirsiniz. Favoriler sekmesi ile seçtiğiniz favori kanallara ait haberleri alabilirsiniz. Bu kanalları isteğe göre arttırabilir ve azaltabilirsiniz. Kaydedilenler sekmesi ile okuduğunuz haberleri kaybetmemek ve istediğiniz zaman tekrar ulaşabilmek mümkün.

Apple News şu an Amerika, Avustralya ve Birleşik Krallık ’ta kullanılabiliyor. Eğer Türkiye’de kullanmak isterseniz bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Eğer ülkemizde bu uygulamayı kullanmak isterseniz ayarlar sekmesinden genel bölümüne oradan da dil ve bölge sekmesinden bölgenizi ABD yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz. Sonrasında dili Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.