Assassin’s Creed 4 Black Flag PS4 Oyun İncelemesi
17 Kasım 2016
KaRaKTeR
Paylaş

assassinsAssasins Creed 4 Black Flag PS4 oyunu, Ubisoft Montreal tarafından geliştirildikten sonra Ubisoft firması tarafından piyasaya sürülen, savaş ve strateji türünde olan bir oyundur. Assasins Creed serisinden olan bu oyun, isim olarak dördüncü oyun gibi görünmesine rağmen, aslında serinin altıncı oyunudur.

Assassins Creed 4 Black Flag PS4 Oyununun Konusu

Uzun yıllar önce, devletlerin açık denizler için birbirleriyle savaşması üzerine, denizlerdeki korsanlar, devletler adına çalışarak savaşa girmişlerdi. Savaşın bitmesi ile birlikte, korsanlar açıkta kalmış ve bunun sonucunda da kendi aralarında birleşerek Karayipler’e yerleşmişlerdir. Sonunda burada bir koloni kurmuşlardır. Bu olaylar dışında, tapınakçılar ve suikastçılar arasında bir savaş olmaktadır. Oyunun ana karakteri, suikastçı kılığına girerek planları öğrenmeye çalışmaktadır.

Assassins Creed 4 Black Flag PS4 Oyununun AC3 Oyunu ile Karşılaştırılması

Assasins Creed 4 Black Flag oyunu, serinin diğer oyunlarından farklı olarak düzeni bozmuştur. Serinin önceki oyunları, belirli bir kronolojik sıralamada giderken, Assassins Creed 4 (AC4), zaman düzenine uymayıp geçmiş zamanlar ortamında kendini göstermiştir. AC3 de bulunan açık dünya anlayışı AC4 de daha çok büyümüştür. Aynı zamanda gemi görevleri de AC3 de olduğu kadar büyük bir heyecanla devam etmektedir. Bunların yanında, AC4 de animasyon eksikliği vardır. AC3 de balta kullanır gibi bir pozisyonda AC4 de kılıç kullanılmaktadır. Assassins Creed 4 Black Flag oyunu, grafiksel açılan ise orta derecede beğenilmiş bir oyundur.