Ana Sayfa » Yazılım

Avast’ta Karantinaya Alınan Dosyaları Geri Getirme

Ekleme Tarihi : 18 Ekim 2016 – 13:03

avast-karantinaMobil cihazınızı korumak için çalışan Avast antivirüs programı bazen diğer antivirüs programları gibi güvenli olan dosyaları da karantina altına alabiliyor. Sizlere bu yazımızda karantina altına alınan dosyaları nasıl geri getireceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Antivirüs programlarında karantina altına alınan dosyaları bulmak zor olabilyor. Fakat Avast antivirüs programında karantina altına alınan dosyaları bulmak kolaydır. Tehdit olarak algıladığı dosyaları karantina altına alan Avast antivirüs programı bir bildirim alanında tehdit hakkında bilgi verir. Bu bilgi sayesinde hangi dosyanın mobil cihazınıza zarar verdiğini ve ne tür bir virüs bulaştırdığını buradan görebilirsiniz. Bu bildirim aynı zamanda size dosyayı güvenli olarak işaretleyebilmeniz ve aynı zamanda yanlış alarm verdiğine dair de rapor sunabilmeniz için ek şıklar da sunmaktadır. Bu şıklardan bir tanesini seçtiğinizde karantina altına alınan dosyalarınızı da geriye getirmiş olursunuz.

Avast antivürüs’ de karantina altına alınan dosyaların hepsi karşınıza gelir. Güvenli olarak bildiğiniz ancak avast antivirüs’ün tehdit olarak algıladığı dosyayı karantina altından geriye almak için dosyayı bulmanız. Dosyayı bulduktan sonra sağ tıklayın ve “geri yükle” seçeneğini seçin. Burada iken dosyayı istisnaların içerisine ekleyerek avast antivirüs programının bir sonraki açılışında bildirimde bulunmamasını da sağlayabilirsiniz.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.