Ana Sayfa » Cep Telefonu, Gündem

Batarya Sorununa Çözüm ION BELT

Ekleme Tarihi : 12 Kasım 2015 – 00:22

ion-belt-cep-telefonu-bataryasiTeknolojinin gelişimi ile birlikte günlük hayatımızda sürekli kullandığımız akıllı telefonların bize sağladığı avantajların yanında birde batarya yetmezliği sorunu ile uğraşır olduk. Çünkü her an her yerde elimizden bırakamadığımız ve birçok uygulamanın aynı anda aktif olduğu, ekran kalitesinin yüksek miktarda enerji harcaması sonucunda tüketicilerin şimdilerdeki en büyük sorunu haline gelen hızlı biten bataryalara yeni bir çözüm geldi.

Tabi ki teknolojinin ilerlemesi ile bazı ilginç icatların çıkması olağan bir durum olsa da bu yeni çözüm hem ilginç hem de oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. En azından bu çözüm yolunu demekte fayda var gibi görünüyor. Belki de batarya sorunu yaşayan tüketicilerin derdine derman olabilir. Bazı insanlar yanlarında yedek batarya taşıyabiliyorlar. Fakat kapasiteleri arttıkça boyutunun da büyümesi pillerin taşınmasını biraz zorlaştıracak bir hale getirebiliyor. Ion Belt adı verilen ve yeni bir ses getirecek olan bu kemer, bünyesinde bulundurduğu batarya sayesinde akıllı telefonları ve tabletleri şarj etme özelliği taşıdığı için tüketicilerin yüzünü güldürecek ve onları yarı yolda bırakmayacak gibi görünüyor.

Üzerinde bulunan LED göstergesi ile şarj seviyesini gösterebilen bu kemer, kilit kısmına yerleştirilerek şarj edebilme imkânı sağlıyor.

Bu cihazları şarj edebilmek için de kemerin uç kısmı kullanılıyor. Hem el yapımı siyah bir deriden üretilen kemer hem de klasik bir görüntüye sahip olduğu için oldukça şık bir şekilde üzerinizde taşıyabilmenize olanak sağlıyor.

Bu kemeri üzerinde taşımaktan korkan kullanıcılar için yapılan bir açıklamada ise son moda teknoloji ile yapılan bu bataryanın dış çevreden kesinlikle izole edildiğini ve patlama ya da yanma gibi bir tehlikenin yaşanmayacağının bilgisini vererek, tüketicilerde oluşabilecek ön yargılara müdahale etmeyi hedefliyor. Eğer bu kemerin projesi başarılı bulunursa, Ion Belt 2016’nın yaz aylarında kullanıcıları ile kavuşmaya hazırlanacak.

 

Tags: , , , ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.