Ana Sayfa » Genel

Bebekler İçin Her Şey

Ekleme Tarihi : 23 Mart 2015 – 08:49

Anne babalar bebekleri doğmadan önce her şeyi öğrenmek isterler. Bebeklerinin sağlıklı beslenmesi için nasıl besinler vermeliler ya da neler yapmamalılar öncelikle hekimlerine danışmalılar. Hekimlerinin bebekler için anne babalara önerdikleri besinleri vermeli yasak olan besinleri bebeklerine vermemeliler. Bebek bakımı zor gibi gözükse de doğru bilgi ile kolaylaştırılıp doğru bir biçimde uygulanabilir.

Bebek sağlığı her anne baba için önemlidir. Bebek sağlığı için neler yapmalıyız hekimimizden öğrenebiliriz ayrıca internetteki güvenilir sitelerden de bilgi alınabilir. Bebek sağlığına öncelikle anne sütü bire birdir. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklardan bebeği korur. Her bebek en az 1,5 yaşına kadar anne sütü ile beslenmeli. Bir dönem anne sütünden başka hiçbir besin verilmemeli.

Bebek sağlığı açısından radyasyonlu yerlerden bebekler uzak tutulmalı. Bebeklerinizi televizyona yakın yerlerde oturtmamalısınız. Radyasyon olan yerlerden uzak tutmalısınız. Anne sütünün kalsiyum bakımından da ne kadar faydalı olduğunu unutmayıp çocuğunuzu belirli süreler emzirmeli, hemen sütten kesmemelisiniz. Çünkü anne sütü kadar faydalı başka bir besin daha yok. Umarım burada yazılanlara güvenip uygularsınız.

Tags: ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.