En Sade Telefon ‘Light Phone’ Satışa Sunuldu
15 Mayıs 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Günü günden gelişen telefonlarla birlikte zaman geçtikçe insanların sade telefonlara olan talebi artmıştır. Bu nedenle birçok sade telefon üretimine geçen markalar uzun zaman sonra ilk sade telefonu satışa sundu.

Dünyanın en sade telefonu olan Light Phone Amerika’da satışa sunuldu. Bu telefonun en çok dikkat çeken özelliği telefonun kredi kartı boyutunda olması ve cüzdana dahi sığması. Telefon oldukça sade ve şık bir tasarıma sahiptir. Telefon siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahiptir ve ABD’deki fiyatı 150 Dolardır. Qualcomm 8208 işlemciye sahip olan telefon sadece telefon görüşmeleri yapabileceğiniz bir cihaz. Yani bu telefon hiçbir akıllı telefon özellikleri taşımıyor. Bu telefondan mesaj veya mail göndermek mümkün değildir.

OLED ekrana sahip olan cihaz 2-4 gün arası bekleme süresi özelliğine sahiptir. Telefon 2G özelliğine sahiptir ve 45-90 dakika arası görüşme yapabilirsiniz. Telefon en özel ve en avantajlı özelliğiyse 38,5 gram ağırlığa sahip olması. Bu gibi özellikleri taşıyan telefon yeni akıllı telefonların aksine kendini oldukça sadeleştirmiştir. Bu telefonun bu kadar sade olmasına bakmayarak ABD2de birçok kişi tarafından talep edilmekte ve alınmakta. Ülkemize ne zaman geleceği henüz belli olmasa da birçok kişinin bu ürüne oldukça önem verdiği ve almak için beklediği görülmekte.

Fiyatı ilerleyen zamanlarda düşebilir ve bu sayede daha fazla kişinin bu telefona talep etmesine sebep olabilir.