Ana Sayfa » Oyunlar

F1 2014 İnceleme Pc

Ekleme Tarihi : 23 Nisan 2015 – 12:42

F1-2014-pc-incelemeÖzellikle de konsollarda oynanmak için büyük bir kitleye hitap eden F1 2014, Codemasters’in geliştirmiş olduğu en sevilen yarış oyunlarından olarak bilinir. Yüzlerce kişinin severek oynadığı bu yarış oyununda, sade bir menü oyunun girişinde sizi karşılayacak. Bu menüden oyundaki pilotun adını, ülkesini, kaskını seçecek ve oyunun kontrollerini sağlayacağınız bir yarışa giriş yapacaksınız. Bu oyunda daha sonra hava şartlarına ve yol koşullarına göre ara ara araç değişiklikleri yapmanız isteniliyor. Bu ayarları ıslak ve kuru zemine göre seçmeniz sizden isteniliyor. Bu arada yarışacağınız pisti de size seçme imkanı sunuluyor. Bu ayarları yaptıktan sonra artık yarışa hazırsınız demektir. Ayarları yaptıktan sonra yarışa başlıyorsunuz ve zorlu rakipleriniz ile mücadele etmeye başlıyorsunuz.

Bu arada araç kontrolleri dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur oluyor. Oyun kontrolü standart olarak ya da tamamen yapay zekaya bağlı olarak değişebiliyor. Bu ayarları kendinize göre düzenleyebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz. Bilgisayara karşı oynayacağınız yarışta ise en anlamlı mod kariyer modu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun zorluğu, virajların keskinliği giderek artıyor. Bu oyunda yapay zekanın çok gelişmiş olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü oyunun her evresinde bu araçların çok akıllıca hareket ettiklerini söylemek pek mümkün olmuyor. Bazen sizin yolunuzu açarken bazen de önünüze geçerek sizin ilerlemenizi engelleyebiliyorlar. Fakat grafikler ve görseller oldukça gerçekçi olarak tasarlanmış bulunuyor. Ses efektleri ise oyunun heyecanını arttıran bir diğer öge olarak söylenebiliyor.

Tags: , , ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.