Ana Sayfa » Genel

Facebook Arkadaşlık İsteği Nasıl Kapatılır?

Ekleme Tarihi : 11 Nisan 2016 – 01:15

facebook-arkadaslik-istegi-kapatmakFacebook, milyonlarca insanın takip ettiği ve paylaşımlar yaptığı oldukça büyük bir sosyal medya aracıdır. Facebook üzerinden hayatınızla ilgili ayrıntıları arkadaşlarınız ile paylaşabilir, birçok gelişmeyi takip edebilir, arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi iletişime geçebilirsiniz. Dünyadaki büyük değişimler sosyal medya üzerinden yaşanmaktadır. Artık yeni nesil haberleşme aracı internettir. Bu nedenle Facebook ve türevi sosyal medya ağları insanların neredeyse tamamını etkileyerek içine çeker. Hatta Facebook üzerinden çalışarak para kazanmak bile mümkündür. Bu geniş ağ, olumlu olduğu kadar olumsuz yönlere de sahiptir. Örneğin istenmeyen arkadaş istekleri, oldukça can sıkıcıdır. Bunu engellemenin yolu yine Facebook’ta gerçekleştirilecek birkaç basit adımdan geçmektedir.

İstenmeyen Arkadaşlık İstekleri Nasıl Engellenir?

Facebook profilinizi aktifleştirdikten sonra; önce sağ üst köşede yer alan kilit ikonuna, karşınıza çıkan yeni menüden, benimle kimler iletişim kurabilir butonuna tıklayın. Ardından görünecek olan arkadaşlarımın arkadaşları ifadesini işaretleyin. Bu şekilde hiç tanımadığınız insanların size Facebook’ta arkadaşlık isteği göndermesine engel olabilir, Facebook’u yalnızca sevdiklerinizle paylaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.