Facebook Hesabı Dondurma Ve Silme Nasıl Yapılır
27 Ekim 2016
KaRaKTeR
Paylaş

facebookSosyal paylaşım siteleri içinde en çok kullanıcıya ulaşmış olan facebook, zamanla popülerliğini yitirmeye başladı. Özellikle genç nesil, gençlerin ağırlıklı olduğu sosyal paylaşım sitelere yönelmeye başladılar. Kişiler çeşitli sebeplerden dolayı facebook hesabını silmek ya da dondurmak isteyebilir. Bu işlemleri yapmak oldukça basittir. Ancak özel olarak altı çizilmesi gereken bir nokta mevcut; hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur. Eğer daha sonra facebook adresi kullanılmaya devam edilecekse, o zaman hesap dondurma işlemi yapılmalıdır.

Facebook Hesapları Nasıl İmha Edilir?

Facebook hesabı dondurma işlemi geçici bir süreçtir. Kullanıcılar daha sonra şifrelerini girerek hesaplarını kullanmaya devam edebilirler. Bunun için ayarlar kısmına girip, güvenlik seçeneğine tıklamak gerekmektedir. En alt kısımda hesabı dondur seçeneğine tıklayarak süreç başlatılabilir.

Facebook hesabı silinirken, ilk adım olarak uygulamaları kaldırmak gerekiyor. Uygulamallar silindikten sonra hesabımı sil butonuna gidiliyor. Son adım olarak güvenlik penceresinden geçiliyor. Açılan pencerede facebook şifresi ve güvenlik kodu kısmı doldurulur. Böylece hesap silme işlemi tamamlanmış olacaktır.