Ana Sayfa » Sosyal Ağlar

Facebook Yeni Servisi Live 360 Duyuruldu

Ekleme Tarihi : 16 Aralık 2016 – 10:21

Facebook, kullanıcılarına sunduğu canlı yayın fırsatlarına bir yenisini daha ekledi. Live 360 ile kullanıcılar, dünyada ve uzayda yer alan yaşam sahalarına göz atabilecek. Sanal gerçeklik konusunda atılan büyük adımlardan biri olan bu uygulama, herkes tarafından merak ve ilgiyle kullanılacağa benziyor.

National Geographic ile Facebook Live 360

Bir süre kişisel profiller ve sayfalar, Live 360’ı kullanamasa da uygulama hem video hem de canlı yayında oldukça başarılı. Çok sık kullanılan canlı yayın uygulaması, aynı zamanda kullanıcılarının vazgeçemediği 360 derece video ile birleşince; Facebook, sosyal medya adına oldukça büyük bir adım atmış oldu.

Facebook ile bu uygulama konusunda ortak olan National Geographic, Utah’ta yer alan tesiste astronotlar için düzenlenen özel bir çalışma eşliğinde Live 360’ın sunulmasını sağlayacak. Mars üzerine araştırmalarını genişleten National Geographic, Facebook sayfasında bu uygulamaya ilk kez ev sahipliği yapacak.

Facebook’un Live360 Duyurusu

Hem Facebook’u yakından takip eden hem de uzay merakı olan kullanıcıların ilgisini çeken bu tanıtım, sosyal medyada Facebook’u biraz daha özel kıldı. Hem 360 derece video hem de canlı yayın donanımını birleştirmesi, oldukça merakla karşılandı. Kullanıcıların, her ikisini de yapabilmesi için her ne kadar tam tarih verilmese de 2017’de kullanıma açılacağı bilinmekte. Önce seçilmiş bazı sayfalara daha sonra kullanıcılar arasında çokça tercih edilecek gibi görünüyor.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.