Ana Sayfa » Genel

Fotokopi Tonerleri

Ekleme Tarihi : 15 Şubat 2015 – 14:32

İş yerleri ve eğitim kurumları için vazgeçilmez ofis ekipmanlarından fotokopi makinelerinin en önemli sarf malzemesi tonerlerdir. Fotokopi toneri özellikleri ve boyutları açısından diğer türlerden ayrılmaktadır. Siyah ve beyaz olabildiği gibi renkli de olabilen fotokopi tonerleri yabancı uyruklu firmaların Türkiye’deki satış bayilerinden ve bu bayilerin internet siteleri üzerinden satın alınabilir. Fotokopi tonerleri fiyatları yurt dışından getirildiği için döviz kurlarına bağlı olarak değişmektedir.
Fotokopi tonerleri geniş bir firma yelpazesine sahiptir. Canon, Develop, Konica Minolta, Kyocera Mita, Lanier, NRG, Oce, Oliveletti, Panasonic, Ricoh, Sharp, Toshiba, Utax, Xerox gibi markaların fotokopi tonerleri Türkiye’de çeşitli bayiler üzerinden satın alınabilmektedir. Siyah ve beyaz oluşu ya da renkli oluşuna da bağlı olarak, özellikleri markasına ve modeline göre değişen fotokopi tonerlerinin fiyatlarına da bu şekilde değişmektedir. İhtiyaca uygun fotokopi toneri seçimi, fotokopi makinesinin özelliklerine ve istenilen baskı kalitesine göre yapılır. Fotokopi makinesinin sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılabilmesi için fotokopi toneri seçimi önem taşır. Fotokopi makinesinin bakımı kadar fotokopi tonerinin bakımı ve doldurulması da önemlidir.
Özellikleri markasına ve modeline göre değişen fotokopi toneri fiyatı da benzer şekilde değişir. Yabancı uyruklu firmalar tarafından dağıtılan fotokopi tonerlerinin fiyatları dolayısıyla döviz kurlarından etkilenir. Tek başına satın alınabildiği gibi gruplar halinde de satın alınabilen fotokopi tonerlerinin fiyatları 130 TL ile 500 TL arasında değişebilir.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.