Ana Sayfa » İnternet

Google Spamdan Koruma Ve Çıkma Yöntemleri

Ekleme Tarihi : 30 Aralık 2016 – 10:00

Türkiye ve Dünya’da en çok kullanılan arama motoru olan Google, her geçen gün allogaritmalarında önemli değişiklikler yapmakta ve bu değişimlerle beraber spama giren sitelerin sayısı da artmaktadır. Özellikle manuel spam işlemi ile karşı karşıya gelenlerin büyük bölümü, sorunun nedenini dahi anlayamazken tam spam işlemi daha çok aşırı ve yanlış seo yapımı sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Google Spamdan Korunma Yöntemleri

Öncelikle, sitenizi hazırlarken ara motorlarına yönelik çalışmak yerine kullanıcılarınızı memnun etmeyi amaçlamalısınız. Kendinizi, kullanıcıların yerine koyarak sade ve kullanıcı dostu bir görünüm seçmenin yanı sıra içerikleriniz de başlık ile uyumlu ve bilgi verici olması da önemli.

Google Spamdan Çıkma Yöntemleri

Büyük emeklerle geliştirmeye çalıştığınız siteniz bir anda spama girdiyse üzülmeyin. Muhtemelen, fark etmediğiniz bir hata yaptınız. Son zamanlarda, özellikle galeri kullanan sitelerin sıkça spama girdiği görünmekte. Bu durumun nedeni, her bir fotoğrafın ayrı bir sayfada yayınlanıyor olması. Sayfada, fotoğraf haricinde bir bilgi olmadığından dolayı da spam olarak kabul ediliyor.

Sitenizin indexlerini görmek için site:siteadi.uzantı olarak arama yapabilirsiniz. Gereksiz indexleriniz mevcut ise; bu sayfalara noindex etiketi verirken, aynı zamanda Google Web Master Araçları’nda yer alan “Url Kaldır” kısmından bu indexleri kaldırabilirsiniz.

Fazla uzun ve anahtar kelimeye yönelik olan başlıklarınızı değiştirerek, içerik ile uyumlu başlıklar seçin. Bu esnada url değiştirmemeniz, değiştirirseniz de 301 yönlendirmesi ile eski sayfayı yeni sayfaya yönlendirmeniz gerekmektedir.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.