Google’nin Yeni Yapay Zekası Sizin Yerinize Fotoğraflarınızı Seçebilecek
10 Ocak 2018
KaRaKTeR
Paylaş

Google firması tarafından yeni yeni geliştirilmeye başlanan yapay zeka uygulaması sayesinde karmaşık fotoğraflarınızı kolay bir şekilde eleyebilir ve en iyi resimlerinize anlık olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri Google tarafından geliştirilen yapay zeka uygulaması sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Google Tarafından Geliştirilen Yapay Zeka Uygulaması Ne Gibi Özelliklere Sahiptir?

Google firması tarafından kullanıcıların kolay bir şekilde fotoğraf seçebilmesi açısından hizmete sunulan yapay zeka uygulaması kendini eğitip, sizler adına yalnızca birkaç saniye içerisinde karmaşık fotoğraflarınızı kolayca eleyip en iyi resimlerinizin ekranda görünmesini sağlamaktadır.

Tıpkı bir insan gibi, fotoğraflarınızın puanlamasında da görev alan yapay zeka uygulaması, teknik ve beğeniniz doğrultusunda resimlerinizi tamamen kendisi puanlamaktadır.

Ayrıca google uygulamasında bulunması durumunda referanslı resimlerinizde de puanlama yapabilen yapay zeka uygulaması, ancak ideal hedef doğrultusunda içeriğinde resim yer almayan istatiksel modda kullanılamamaktadır.

En İyi Resimlerinizi Buluyor

Sistem üzerindeki en resimlerinizi bulan yapay zeka uygulaması sayesinde örneğin, çekmiş olduğunuz birçok karmaşık yapıdaki resimlerinizi veya kötü bir açıdan çekmiş olduğunuz resimlerinizi kolay bir şekilde eleyerek , bu sayede en iyi resim veya resimlerinize ulaşmanızı sağlamaktadır.

Yapay Zeka Uygulaması Ne Zaman Aktif Olacak?

Google firması tarafından yapılan açıklamaya göre, çok yakın bir zaman içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulması planlanan yapay zeka uygulaması, diğer bir ismi ile Nöral Görsel Değerlendirme uygulaması, şuan için hazırlık aşamasında bulunduğu firma tarafından belirtilmektedir. Google kullanıcılarına resim eleme konusunda ciddi anlamda destek olacağı belirtilen yapay zeka uygulaması, ayrıca hizmete sunulması ile birlikte büyük ilgi alacağı da öngörülmektedir.