Hedefi İsabet Ettirmeyi Amaçlayan Oyunların Yararları
4 Temmuz 2016
KaRaKTeR
Paylaş

sessiz-saldiriÇok farklı anlamlarda olsa da birçok oyun bir şekilde bir hedef için oynanmaktadır. Ancak dikkat gerektiren, bir şeyi isabet ettirmeyi amaçlayan oyunlar, oynayan kişiler üzerinde dikkat yetisinin gelişmesi bakımından son derece yararlıdır. Oyuncunun dikkatini hedefe odaklaması ve bu esnada bir taraftan da tuşlara basması aslında yetenek gerektiren bir durumdur. Bazı kişiler bu tür oyunlarda daha başarılıdır. Sapanla hedef vurma amacıyla tasarlanan okul servisi park etme ya da araç park etme şeklindeki oyunlar dikkat gerektiren oyunlardan bazılarıdır. Bu oyunlarda oynanış biçimi farklı olsa da aslında amaç bir hedefe odaklanmaktır.

Sessiz Saldırı Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunda tasarlanmış olan şehirde bazı bölgelerde park yerleri bulunmaktadır. Buna ilaveten park yerlerine ulaşmadan önce geçmeniz gereken bazı zorlu engeller bulunmaktadır. Oyunu başarıyla tamamlamak için dikkatini toplamalı ve aracı hem hızlı hem de çok iyi kullanmanız gerekmektedir. Bunun için klavyeden yön tuşlarından faydalanabilirsiniz. Okul servisi park etme oyununda süre bulunması dikkati toparlamayı zorlaştıran bir durumdur ve bu nedenle birçok oyuncu başarı sağlayamamaktadır. Sessiz Saldırı Süre bitmeden engelleri aşarak aracı park alanına düzgün bir şekilde park etmeniz asıl hedeftir. Oyun devam ederken ekranda bulunan mini haritadan kullandığınız aracın çevresini görebilme şansına sahipsiniz.

Angry Birds Rio Nasıl Oyunu Nasıl Oynanır?

Angry Birds oyununa genel olarak bakıldığında kuşlar ve domuzların birbirleriyle mücadelesini göreceksiniz. Kuşların yumurtlarını çalan domuzlar, sapanla hedef alınarak vurulmaya çalışılır. Angry Birds Rio oyununda ise hapis olan kuşları serbest bırakmak hedeflenmiştir. Buna ilaveten bazı bölümlerde maymunları öldürmek de gerekecektir. Rio sürümünün, oyunun klasik sürümüne göre daha zor olduğu söylenebilir.

KAYNAK : Android Oyunları