Ana Sayfa » Cep Telefonu

HTC Bootloader Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Ekleme Tarihi : 29 Mart 2015 – 00:15

HTC-BootloaderHTC, son dönemlerde popülerliği artan akıllı telefon üreticisidir. Firma çıkardığı cihazlar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Bu cihazlar sayesinde HTC, tüm dünyada kullanıcısı olan bir şirket haline gelmiştir.

HTC cihazları Android tabanlı modellerinde Bootloader kilidi ile satışa sunulmaktadır. Bu noktada akıllara gelen ilk soru; HTC Bootloader kilidi nasıl kaldırılır, olmaktadır. HTC’nin cihazlarına koyduğu bu kilidin diğer adı ise S-ON’dur. HTC, Bootloader kilidi ile kullanıcılara cihaz üzerinde tam hakimiyet vermemektedir. Cihaz kullanıcılarının her türlü erişime sahip olmasını bu yolla engellemeye çalışan HTC, güvenlik nedeniyle bu kilidi kullanmaktadır.

HTC cihazlarda Bootloader kilidini açmak için öncelikle www.htcdev.com sayfasına girmeniz ve bu sayfaya üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi aktifleştirmenizin ardından Unlock Bootloader yazan kısma girmelisiniz. Sonrasında telefonunuzun modelini girerek sayfada yazan talimatları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir. Sonrasında indirdiğiniz programları cihazınıza doğru bir şekilde yükleyerek çalıştırmanız ve talimatları takip ederek kilidi kaldırmanız gerekmektedir. HTC Bootloader kilidi kaldırmak konusunda yeterli bilginiz yoksa cihaza kalıcı hasarlar vermemeniz için bu konudan uzak durmanız gerektiğini de belirtelim.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.