İBB Navi Resmen duyuruldu
20 Temmuz 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Son zamanlarda gelişen telefon uygulamaları arasında İBB Navi uygulaması kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni uygulaması olan İBB Navi’nin beta sürüm incelemelerinin sona ermesinden sonra program resmen kullanıcıların hizmetine sunuldu.

İBB Navi nedir?

Cep Trafik uygulaması ile yıllar öncesinden kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu sefer kullanıcılarının hizmetine trafik yoğunluğu hakkında bilgi verecek olan İBB Navi uygulaması ile hizmet verecek.

Özellikle İstanbul’da yaşanan trafik yoğunluğu konusunda kullanıcılarına bilgi verecek olan bu uygulama sayesinde Marmara Bölgesi’nde yer alan bölgelerin anlık olarak trafik yoğunluğunu takip etme fırsatını bulacaksınız. Uygulama içerisinde İstanbul’un bütün mahalle ve sokaklarını en ince ayrıntısına kadar ele alan uygulamanın hayata geçmesinden sonra bakalım kullanıcılar uygulama üzerinden bekledikleri verimi alabilecek mi? Merak konusu olmaya başladı.

Anlık olarak trafik yoğunluğunu bildirecek olan bu uygulamada sürücülerin en kısa yoldan nasıl gidecekleri konusunda bilgi verecek olması hem zaman bakımından hem de yakıt konusunda kullanıcıların oldukça yararına olacak bir uygulama.

Uygulama içerisinde trafik yoğunluğu dışında farklı uygulamalarda yer verecek olması programın ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne sermektedir. Hem görsel hem de sesli olarak hizmet veren bu uygulamayı indirmek için cep telefonlarınızın market bölümünden ücretsiz bir şekilde indirme fırsatınız bulunmaktadır.

Sadece Navigasyon özelliğinin dışında toplu taşıma araçları hakkında da bilgi verecek olan İBB Navi uygulaması sayesinde artık yol durumları hakkında bilgi alabileceksiniz. Otopark konusunda da kullanıcılarına hizmet verecek olan uygulamada otoparklar hakkında bilgi alabileceksiniz. İBB Navi uygulamasını indirdikten sonra otoparkların anlık doluluk oranlarını da öğrenme şansınız bulunmaktadır.