iPhone Uygulamalarını Kapatmadan Not Kaydetme Nasıl Yapılır
28 Ağustos 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Elimize iPhone gibi yüksek işlem güçlü telefonlar geçtiğinden beridir bütün işlerimizi iPhone üzerinden yapıyoruz. Elbette iş yaparken, internette gezerken veya her hangi bir uygulamayı kullanırken acil bir şekilde not alma ihtiyacı hissettiğimiz zamanlar olabiliyor. Bu anlarda genellikle içinde bulunduğumuz uygulamadan çıkmadan not almak işlemi bizim için ilaç gibi oluyor. Zira uygulamaya devamlı gir-çık yapmadan hem aklımızdakileri rahatça yazabiliyoruz hem de işimizi yarım bırakmamış oluyoruz. Peki, iPhone uygulamalarını kapatmadan not kaydetme işlemi nasıl yapılır? Yazımızın devamında bunu detaylıca açıklamaya çalışacağız.

Öncelikle menüden istediğimiz uygulamanın içerisine giriyor ve çalışmaya başlıyoruz. Aniden not alma ihtiyacımız geldiğinde ise uygulamadaki paylaş simgesini bulmak olacaktır. Paylaş simgesini bulun ve tıklayın. Paylaş simgesini tıklayınca karşımıza uygulamaların olduğu bir ekran açılacaktır. Bu uygulamalar arasından notlar uygulamasını bulun ve seçin. Yazmak istediğiniz tüm notu yazın ve kaydet tuşuna basın. Bu sayede uygulama içindeyken not kaydetme işlemini rahatça yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu notları anlık olarak başka kişilerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Apple Store’da bulunan not uygulamalarında bu özelliği aktif edebileceğiniz bir uygulama bulabilirseniz bu tür uygulamaları da kullanabilirsiniz. İnternet tarayıcısını kullanırken not almak isterseniz internet tarayıcılarının eklentilerinde bulunan not uygulamalarını indirip web sitesinde çalışırken veya sörf yaparken rahatlıkla istediğiniz notları alabilir ve bu notları aynı zamanda istediğiniz bir mecrada rahatlıkla paylaşabilirsiniz.