iPhone X özellikleri
22 Eylül 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Amerika’nın teknoloji devi Apple markası, herkesin merakla beklediği yeni model iPhone’ları tanıttı. En çok ilgi çeken model olan iPhone X oldu. İşte iPhone X’in özellikleri…

iPhone X, çerçevesiz bir ekrana sahip. Ayrıca bu yeni modelde fiziksel home tuşu da bulunmuyor. Telefonun depolama kapasitesi de oldukça tatmin edici. Telefon 64 GB ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip. Artık parmak izi okuma gibi bir özellik yerine yüz tanıma özelliği ile gündeme gelen iPhone X telefonlar, kullanıcılarını oldukça memnun bırakacak gibi görünüyor. Telefon, süper retina ekrana sahip ve 5.8 inç boyutunda bulunuyor. Ayrıca, 1125*2436 piksel çözünürlükte. 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemci, 3 GB RAM, dikey olarak konumlandırılmış çift kamera gibi özellikleri ile göz dolduruyor.

Face ID

Bununla birlikte iPhone X, Face ID tanıma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Face ID özelliği, önceki modellerde olan Touch ID’ye göre 20 kat kadar daha güvenli olması ile ön plana çıkıyor. Ayrıca, Apple Pay ve diğer uygulamalar ile de uyumlu çalışıyor. Bundan sonra kullanıcılar şifre girme ile ilgili bütün işlemlerde bu yüz tarama özelliğini kullanabilecekler.

iPhone X, ABD’de Ekim ayı itibari ile ön siparişe çıkacak. Türkiye’de ise Aralık-Ocak gibi satışa sunulacağı tahmin ediliyor. ABD’de 999 dolar olan iPhone X, Türkiye’de henüz netleşmemiş olmakla birlikte 5000 lira civarı olacağı düşünülüyor.