Ana Sayfa » Ios

Kilidi Açık iPhone Nedir? Bu Özellik Ne İşe Yarar?

Ekleme Tarihi : 18 Şubat 2016 – 15:16

Kilidi Açık iPhone Nedir? Bu Özellik Ne İşe Yarar?

unlook-iphoneiPhone telefonlarının piyasaya sürülmesi ile beraber isminin çok fazla duyulduğu ancak konu ile ilgili pek fazla bilgi sahibi edinilmeyen özelliklerinden biri de Unlocked Phone özelliğidir. Özellik hakkında pek fazla bilgi sahibi olunmadığı için de önemsenmeyen bir özellik gibi gözükse de Unlocked Phone özelliği aslında anlamı bilindiği zaman kullanıcılarının oldukça işe yarayan bir özellik haline dönüşmektedir.

iPhone akıllı cep telefonları piyasaya iki farklı şekilde sunulmaktadır. Bunlar Factorty Unlocked ile SIMLock özellikleridir. iPhone SIMLock kilidi, cihazın sadece satın alınmış olduğu ülkede ve o operatörde çalışmasına imkan sağlamaktadır. Buna örnek olarak da yurt dışında alınan bir cep telefonunun Türkiye’de çalışmaması örnek verilebilmektedir.

Factorty Unlocked iPhone kilidi de cihazın tüm ülkelerde ve operatörlerde çalışmasını sağlamaktadır. İster yurt dışından getirilsin ister de Türkiye’den götürülsün bu özellik sayesinde tüm güncellemeler sorunsuz bir şekilde yapılabilmekte ve çalışmaktadır. Çoğu kullanıcı işte tam da bu Factorty Unlocked iPhone özelliğini bilmediği için yurt dışına çıktığı zaman cihazı kullanamamaktadır.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.