Meme Dikleştirme Operasyonu
11 Haziran 2015
KaRaKTeR
Paylaş

Meme DikleştirmeKadınlar için kadınlığın sembolü olan meme, kadını kadın yapan en önemli unsurlardan biridir. Meme sosyal, psikolojik ve cinsellik anlamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Meme estetiği, kadının ve erkeğin kendine olan öz güvenine de doğrudan etkilemektedir. Kadınlarda meme sarkması hamilelik döneminde süt vermesi ya da alınan kilo yüzünden ortaya çıkar. Erkelerde meme sarkması ise, genetik problemlere bağlı olabilmektedir. Meme yapısının göğüsse bağlı olan kısmının gevşemesi ve meme hacminin azalması sonucunda ise meme uçlarında sarkma oluşmaktadır. Meme ucunun sarkma derecesine göre hafif, orta ve ileri derece olarak sınıflandırılır. Meydana gelen sarkmanın hacmi hesaplanarak bu yönde işlemler uygulanır. Eğer meme normal hacimli ise meme başının çevresinde bulunan fazla derinin çıkartılması ile dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilir. Meme dikleştirme fiyatları seçeceğiniz hastane ve cerraha göre değişiklik gösterecektir.

Meme dikleştirme ameliyatında meme ucu ve çevresinin daha yukarı bir pozisyona gelmesi amaçlanmaktadır. Meme dikleştirme ile memenin şeklinin toparlanması ve daha dik ve estetik bir konuma gelmesi sağlanır. Bu işlemler genellikle meme derisinde bulunan fazla derinin yatay ve dikey olarak hesaplanarak çıkartılmasına dayanır. Ayrıca bu sarkıklık işlemi giderilirken memenin ideal hacmine de geri dönmesi sağlanır.

Meme dikleştirme estetiği için yapılan ameliyatlarda anestezi kullanılmaktadır. Bir ameliyat ortalama 3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında 4 gün kadar bir şişlik meydana gelir. Sporcu sutyeni takarak hasta normal hayatına devam edebilir. Şişliğin inmesi ile beraber devam eden pansumanlar sonrasında estetik dikiş uygulandığı için dikişlerin alınmasına gerek duyulmaz. İlk zamanlar göğüsler olması gerektiğinden daha dik olacaktır fakat bir süre sonra normal haline dönecektir. Bu ameliyat ile kalıcı sonuçlar elde edilmektedir fakat kilo alma, gebelik ya da emzirme gibi durumlar olmasında, göğüslerde sarkma tekrardan gerçekleşebilmektedir.

http://www.fbmestetik.com