Ana Sayfa » Genel, İnternet

Microsoft Edge Tarayıcısı Ayarlarını Nasıl Sıfırlarım?

Ekleme Tarihi : 31 Mayıs 2016 – 01:12

Microsoft Edge sekmelerinin sürekli açılıp kapanması ya da hızlandırmak istenilmesi üzerine ayarlar sıfırlanarak, daha sorunsuz bir program elde edilmektedir.

Microsoft Edge Tarayıcısı Ayarlarını Sıfırlamak

Microsoft Edge tarayıcısından bir işlem yapılmayacağı için ve ayarların sorunsuz sıfırlanması dolayısıyla kapalı olması gerekmektedir. Bilgisayar başlat programından dosya gezgini açılarak ‘’C:\Users\UseYourUsername\App\Local\Packages’’ bağlantısına tıklanır. Fakat bu adres kullanıcılara göre değişmektedir. ‘’UseYourUsername’’ bağlantısında kişinin kullanıcı adı yazmaktadır. Daha sonra açılan bağlantıdan ‘’Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe’’ isimli klasör seçilerek, silinmesi istenir. Klasörün içerisinde silinemeyen birkaç dosya olabilir. Böyle bir durumda Atla butonuna tıklanır ve korumalı dosyaların kalması sağlanır. Klasörlerin temizleme işlemi bittikten sonra, silinemeyen dosyaların tek tek silinmesi lazımdır. Dosyalar adından dolayı da silinemeyebilir, dosyaların ismi değiştirilerek tekrar denenebilir.

Microsoft Edge Tarayıcısını Kaydetmek

Ayarlar sıfırlandıktan sonra, Microsoft Edge Tarayıcısını tekrar kaydetmek gerekecektir. Başlat menüsü açılarak Windows PowerShell seçeneğine tıklanır. ‘’Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}’’ kodun girilmesiyle birlikte mavi bir ekran ve mesaj yazısı çıkacaktır. Daha sonra bilgisayar kapatılıp, açılarak işlem tamamlanmış olur.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.