Postacı Robotlar Almanya da İş Başında
26 Ekim 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Robotlar gün geçtikçe kullanım alanları çoğaltılan, her alana yayılmaya başlamış, insanların yerini alan teknolojilerdir. Bunlar çoğu zaman insan işini kolaylaştırmak adına başlatılmış ancak geliştirildikçe insanın yerini almayı başarmıştır.

İnsanların evde, işyerlerinde yardımcıya ihtiyaçları olduğunda teknolojik gelişmeleri takip ederek işlerini kolaylaştırması sağlanıyor. Geliştirilen yeni teknoloji ürünlerden robotlar pratik çözümler ile insanların sağ kolu oluyor. Sanayide kullanılan yardımcı robotlar gelişim gösterdikçe artık üretimde de yerlerini alıyor.

ALMANYA’DA POSTACI ROBOTLAR İŞBAŞINDA

Almanya’da internet alışverişlerinin yaygınlaşmasıyla çoğalan posta hizmetlilerine yardımcı olması için yeni bir robot geliştirildi. Ağır yükler, yoğun tempo adına personellere kolaylıkla sağlayacak bu yeni teknoloji pilot bölgelerde işbaşı yaptı.

150 KİLO YÜK TAŞIYABİLİYOR

150 kiloya kadar yük taşıyabilen robotlar, teslimatların kolaylaşması ve güvenle taşınması açısından bir fark ortaya koyacaktır. Görevlilerin zahmeti azaltan bu yük kapasitesi postaların zararını en aza indirgeyecektir. Diğer özellikleri olan ön tarafında bulunan sensorlar sayesinde posta görevlisinin herhangi bir müdahalesine gerek olmadan takipte yol kat edebiliyor. Yazılımına yüklü navigasyon sayesinde de önündeki engelleri görerek yönünü değiştirebiliyor.

PERSONELİN ÇALIŞMA ŞARTLARINA İYİLEŞTİRMEK ADINA GELİŞTİRİLMİŞ

Posta personelinin, hızlı ve zarar meydana getirmesi gerek görev sorumluluk yükünü hafifletmek, ağır gönderilerin taşımasını kolaylaştırmak, personel çalışma şartlarını hafifletmek amacı güden Almanya son teknolojisi robot postacıları işbaşı yaptı. Pilot bölgelerde kullanılmaya başlamasından sonra geliştirme aşamaları kaydedilerek posta personelinin sorumluluklarının bir kısmı postacı robota transfer edilecek.