Ana Sayfa » Cep Telefonu

Samsung Parmak İzi Okuyucusunu Kaldırıyor mu?

Ekleme Tarihi : 18 Mart 2017 – 02:12

Parmak izi okuyucusu kullanıcılara kısa yoldan bilgilerini daha güvende tutma şansı tanımıştı. Ama marka kaynaklı yayılan dedikodular sonrasında, son zamanlarda Samsung parmak izi okuyucusunu kaldırıyor mu soruları daha çok sorulmaya başladı.

Samsung Açıklamaları:

Samsung’un bazı çalışanları Samsung’un parmak izi yöntemini tamamen ortadan kaldıracağını ve benzersiz bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtmiştir. Tabi bu açıklamalar marka tarafından onaylanmasa da, Samsung çalışanları arasında böyle bir konunun dolaştığı biliniyor. Hatta bu konunun çok kesin kaynaklardan geldiklerini belirtenler dahi var. Samsung parmak izi sistemi yerine daha teknolojik ve sıkıntı yaşatmayacak başka teknolojileri seçebilir. Özellikle bu dedikoduların ortaya çıkmasında İphone telefonlarında yapılacak olan değişikliklerin etkili olacağını biliniyor. Apple firması da güvenlik adına yeni özelliklerin geleceğini duyurmuş ve bu özelliklerin  gelişmiş özellikler arasında olduğunu belirtmiştir. Yüz tanıma özelliği olarak bu yeniliği duyuran Apple, artık parmak izi okuyucuları yerine bu tarz bir sistemin daha iyi olacağını ve kullanıcıyı zorlamayacak cinsten olduğunu belirtti. İşte Apple markasının bu hamlesine karşın Samsung’ta bu tarz dedikodular daha çok duyulmaya başladı. Doğru olup olmadığını ise, yetkililerden gelen açıklamalara göre öğrenebileceğiz. Şuan için bunlar sadece bir söylentiden ibaret olarak biliniyor. Bu özelliğin tamamen ortadan kaldırılmasıyla, tüm markalarında bu akıma uyabileceği konuşulan diğer şeyler arasında gösteriliyor. Parmak izi okuyucusu kalkıyor mu sorularını ise zaman gösterecek.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.