Samsung Telefonların Hafıza Kapasitesi Artacak
10 Nisan 2015
KaRaKTeR
Paylaş

samsung-telefon-hafizasiTelefonlarını hem daha anlamlı hem de düşük maliyetli bir şekilde ortaya çıkartmak isteyen Samsung, bu telefonlarda dahili belleği 128 GB’a kadar zirveye çıkartmak için büyük bir aksiyona girişti.
Galaxy S5’in muvaffakiyetsiz olması ve Çinli telefon firma tasarımcılarının yükselişleri ve aksi halde akıllı telefon alışverişlerinde ki payını yitirmeye çalışan başlayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon alışverişteki üstünlüğünü geri almak için çözüm yolu olarak az masraflı telefonlar cihazlarında planlamaktadır. 2015’e oldukça çabuk bir yola başvuru yaparak ve birçok düşük ya da orta maliyetli kimse tarafından tanınmayan akıllı telefon pazara çıkarılan Samsung, şimdi de düşük maliyetli telefonları kullanıcılar için daha alımlı bir hale getirmeyi planlamayı hedeflemiştir.

Gelişmekte olan pazarlarda özellikle Çin ve Hindistan gibi alışverişlerde yoğun taleplerde karşılanan düşük maliyetli telefonlarla üst seviyelere taşınan telefonlar arasındaki ayırımı kısada olsa kapatmak için güçlü bir aksiyona geçen Samsung, düşük maliyetli telefonlardaki dahili bellek kapasitesini yükseltebilecek kimse tarafından tanınmayan bir teknoloji için büyük bir işe girişti. Samsung tarafından kullanılacak olan eMMC 5.0 isimli bu yeni hafıza teknolojisi, bugüne kadar sürekli 32 GB dahili belleğiyle satış piyasasına sunulan az bir maliyete sahip olan telefonlardaki dahili belleğin kapasitesinin 128 GB’a kadar zirveye çıkartmak için elinden geleceğini yapacağını belirtmiştir.
iPhone 6 veya Galaxy S6 gibi amiral gemisi gibi normalde akıllı telefonlarda fark edebileceğiniz 128 GB’lık dahili belllek kapasitesinin az bir maliyete sahip olan akıllı telefonlar için de elverişli hale gelmesi için, Samsung‘un akıllı telefon alışverişin önderliğini geri almak için belirlediği temaslar olabilir.