Snapchat’in Yeni Avatarları Beğeni Topladı
22 Eylül 2017
KaRaKTeR
Paylaş

Üç Boyutlu ve Animasyonlu Hale Gelen Snapchat’in Yeni Avatarları 

Snapchat, alt kuruluşu olan Bitmoji’yi arttırılmış gerçeklik ile yeniledi. Snapchat kullanıcıları kendilerine özel oluşturdukları Bitmoji’lerini artık kamera yardımı ile gerçek dünyaya yerleştirebilecek.

Kişilerin kendilerine özel olarak oluşturdukları Bitmojiler sadece karikatür ve resim olmakla kalmayıp, üç boyutlu şekilde animasyonlu hale gelecek. Animasyon özelliği sayesinde kişiye özel Bitmojiler gerçek dünyada kahve içebilecek, dans edebilecek, yoga yapabilecek ve bütün bunlar hikayede paylaşılabiliyor olacak.

Snapchat’in bu özelliği piyasaya sürecek olması, hem Bitmoji’ye hem de Dünya Lensleri olarak adlandırdığı özelliğe yatırımlarının sürdüğünü göstermesi açısından önem arz ediyor. Snapchat dışında lens uygulamasını Instagram başta olmak üzere diğer aplikasyonlar da yapmaya başlasa da hiçbiri Snapchat’in lens kalitesine ve çeşitliliğine henüz ulaşabilmiş değil. Snapchat’in yaptığı açıklamaya göre bir günde kullanıcıların en az üçte biri lensleri kullanıyor.

Üç Boyutlu Yeni Avatarlar Nasıl Kullanılacak ? 

Üç boyutlu Bitmoji’nin görülmesi için, Snapchat kamera ekranına dokunulacak ve mercek menüsü açılacak. Mevcut yüz ve dünya lensleriyle beraber üç boyutlu Bitmoji de görülecek. Bir tane seçilip ekrana sürüklenecek ve bulunulan ortama göre yakınlaştırıp uzaklaştırılarak hareket ettirilecek. Snapchat’in açıklamasına göre animasyonların birçoğunun standart birleştirme süresi olan 10 saniye daha uzun hale getirilecek. Dolasıyla, animasyonun sadece bir bölümünün seçilmesi ya da bir satırda iki veya üç tane kaydedilmesi gerekebilir.