Ana Sayfa » Android

Tabletten Tv Kullanımı İpuçları

Ekleme Tarihi : 30 Eylül 2015 – 12:51

Tablet Üzerinden Televizyon Nasıl Kullanılır?

Smart TV’ler (Akıllı Televizyonlar), internete girebilmelerinden dolayı, normal bir televizyon kumandasından, çok daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır. Akıllı telefonlar ve tabletler nedeniyle, tuşlar yerine, dokunmatik ekranlara çok alışıldığından, çok gelişmiş bir kumanda yerine, dokunmatik yönetilebilecek başka bir cihaza ihtiyaç duyulmaktadır. Bu cihaz, tabletiniz olabilir.

TV ve Tablet Uyumu

tabletten-tv-kullanimiTabletinizle televizyonunuzu kullanabilmeniz için, birbirlerine uyumlu olmaları gerekir. Uyumdan kasıt, aynı marka olmaları değildir. Tabletinizden, televizyonunuzun üreticisi markanın sitesine girerek, tabletinizi bir nevi uzaktan kumandaya çevirecek uygulamayı indirmeniz yeterlidir. Tabletten televizyonu kumanda edebilmek için, ikisinin de aynı Wİ-Fİ ağı kullanması gerekiyor. Bir tür ağ mantığıyla çalışacağından, aynı bağlantıyı kullanmaları şart.

Tabletten Televizyonu Nasıl Kullanmalı?

Tabletinize indirdiğiniz, televizyonu kullanma uygulamasını açın. Açılan menüde, tabletten kullanabileceğiniz diğer cihazları listeleyecek. Kumanda etmek istediğiniz televizyonu, ekranda bularak, adına dokunun. Karşınıza çıkacak sayfada, televizyonda neleri kumanda edebileceğiniz gösteren bir menü açılacak. Bundan sonrası, televizyonunuzun ve tabletinizin markasına göre farklılık gösterebilir. Ancak, hepsinde Türkçe dil seçeneği vardır ve bu da menüleri takip ederek kolayca kullanmanızı sağlayacaktır. Bu uygulama ile televizyonunuza normal kumandadan yapabileceğiniz; ses açma, kanal değiştirme, altyazı açma değiştirme, dil seçimi gibi her şeyi yapabilirsiniz. Televizyonu bir bilgisayar ekranı, tabletinizi bir mouse gibi kullanarak, televizyonunuzun özelliklerinin izin verdiği ölçüde, internette dolaşabilir, 3D filmler izleyebilirsiniz.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.