Ana Sayfa » Sosyal Ağlar

Twitter Retweet Nedir

Ekleme Tarihi : 20 Temmuz 2016 – 03:41 One Comment

retweet-nedirTwitter, insanların farklı konulardaki duygu ve düşüncelerini 140 karakter ile ifade ettikleri bir sosyal medya sitesidir. Bu site aslında mikroblog özelliği taşıyan bir sitedir. 140 karakter kullanarak sizi takip eden insanlara dilediğiniz mesajı ulaştırabilirsiniz. Twitter’da paylaştığınız içerikler sizin tweetlerinizi oluşturur.

RT yani Retweet ise başka insanların paylaştıkları tweetleri kendi twitter sayfanızda yayınlamanızdır. Twitter’da bir kişinin tweetini Retweet (RT) yapmanız bu kişi tarafından iltifat olarak kabul edilir. Çünkü birinin tweetini Retweet yapmanız demek açıkça bu kişinin tweetini beğenmeniz ve bu yüzden kendi sayfanızda da paylaşarak tweeti yayınlamak istemeniz demektir. Böylece bu kişiyi beğenmenizin yanı sıra övmüş de olursunuz.

Aynı zamanda RT ile tweetini paylaştığınız kişiye ün kazandırabilirsiniz.  Çünkü bu kişinin tweetini kendi sayfanızda paylaştığınızda tweet sizin takipçileriniz tarafından da görülür. Yani bu kişinin tweetini başkalarıyla da paylaşmış olursunuz ve kişinin Twitter’daki görünürlüğü artmış olur.

Hatta takipçi listenizdeki kişilerden bazıları da paylaşılan tweeti beğenip RT yaparlarsa tweet artık onların takipçi listelerindeki kişilerce de görülebilir. Bu işlem tekrarlandıkça tweet sahibi her defasında daha çok kişi tarafından tanınma şansı elde etmiş olur.

RT işlemi önceden “Reply” tuşuna basılıp sonrasında tweetin başına RT koyularak yapılırdı. Fakat şu anda direkt olarak RT butonuna basarak beğendiğimiz herhangi bir tweeti RT yaparak kendi sayfamızda paylaşabilmekteyiz.

One Comment »

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.