Ana Sayfa » Genel

Windows 10 8K Çözünürlüğü Destekleyecek

Ekleme Tarihi : 5 Nisan 2015 – 23:37

windows-cozunurlukÇin’de düzenlenen bir konferans sırasında yeni bir işletim sistemi olan Windows 10’u tanıtan Microsoft, işletim sisteminin 8K çözünürlüğü destekleyeceğini duyurmuş oldu. Amerikalı teknoloji devi olan Microsoft tarafından geçtiğimiz yılın son aylarında duyurulmuş olan ve geçtiğimiz aylarda detaylı olarak tanıtılan Windows 10’unun yenilikçi tasarımı ile beğeni kazanmayı başardı. Ayrıca, Windows 10’un bu yenilikçi yapısının temelinde ise tüm platformları tek bir çatı altında toplamayı başaran birleştirici yapısı yer almaktadır. Fakat, kullanıcıların beğenisini toplayan bir birleştirici yapı ve pek çok zorluğu da beraberinde getirecek gibi durmaktadır.

Windows 10’un yapım aşamasında aşılması gereken bu zorluklardan birisi de çözünürlük çeşitliliği olacak gibi görünüyor. Ayrıca, windows 10’un yapım aşamasında aşılması gereken bu zorluklar akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi farklı boyutlara uygun olabilmek adına eski işletim sistemine kıyasla çok daha fazla çözünürlük seçeneğini destekleyecek gibi görünüyor. Ayrıca Çin’de düzenlenmiş olan WinHEC konferansı sırasında da Microsoft tarafından gösterilmiş olan yeni slayta bakılacak olursa Microsoft daha piyasada bulunmayan cihazları da göz önüne alınmıştır. Daha 4K çözünürlükte ekranlar bile çok fazla yaygın olmadığı halde yaz aylarında kullanıcılara buluşacak olan Windows 10 8K çözünürlük desteği sunması bekleniyor.  Bu sayede çok daha canlı renklerin ve çok daha fazla parşak bir ekranın bulunduğu bir deneyim ile karşılaşacaksınız.

Tags: , , , ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.