Ana Sayfa » Gündem, Teknoloji

Windows 10 Ücretsiz Geçiş Sona Erdi

Ekleme Tarihi : 16 Ağustos 2016 – 20:57

windows-10Ünlü bilgisayar ve yazılım markası Microsoft’un büyük bir reklam kampanyası ile duyurduğu ve sadece geçici bir süreliğine hiçbir ücret almadan kullanıcılarına sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren ücretli olarak satışa sunulmaya başlandı.

Windows 10 Artık Ücretli!

Henüz bilgisayarlarına Windows 10 indirmemiş olan Microsoft kullanıcıları, bu saatten sonra bu işlemi gerçekleştirmek istedikleri takdirde Microsoft’un belirlediği Windows 10 yazılım bedelini ödemek durumunda kalacaklar. 29 Temmuz 2016 tarihinden sonra aktif olan bu sistem henüz bilgisayarlarına Windows 10 indirmemiş olan pek çok Microsoft müşterisini de zora soktu.

Microsoft Windows 10’a ücretsiz geçiş kampanyasının sonlarına doğru farklı reklam stratejileri ile kampanyanın biteceğini ve Windows 10’un ücretli olacağını duyurmuştu. Bu yüzden 29 Temmuz 2016’dan sonra Microsoft kullanıcılarından gelebilecek her türlü ücretsiz Windows 10 indirme talebi firma tarafından geri çevrilecek.

Pek çok kişi firmanın 29 Temmuz tarihinden sonra ücretsiz indirme kampanyasını uzatacağını düşünüyordu ancak Microsoft bunun yerine kampanyayı bitirme kararı aldı. Alınan bu karar ile birlikte Windows 10’u bilgisayarlarına indirmek isteyen kullanıcılar artık 119 dolar ödemek durumunda kalacaklar.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.