WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
20 Ocak 2017
KaRaKTeR
Paylaş

WordPress’de bir web sitesi oluşturacaksanız; temanın nasıl olacağına karar vermek için siteyi ziyaret edecek bir ziyaretçi gibi düşünmek yeterli. Bir sitede gezinirken temasından neler beklersiniz sorusunun yanıtını kendinize verebilirseniz; işiniz gayet kolay olacaktır.

Basit Dizaynlar

Sade, şık bir tema her zaman en doğrusudur. Karmakarışık görünüme sahip bir web sitesini ziyaret eden biri bu durumdan genelde haz etmez. Hedefiniz ziyaretçi sayısını artırmaksa tertemiz bir tasarım tercih etmenizde yarar var. Menü temasının da aynı şekilde düzenli olması, sade durması önemli bir detay. Menüde aranabilecek bir diğer özellik ise duyarlılık. Kolay erişilebilir bir menü oluşturmanız ziyaretçilerinizi memnun edecektir. Menü seçeneklerini hazırlarken başlık sayısının yediyi geçmemesine de dikkat etmelisiniz çünkü bu durum seo açısından oldukça önemlidir.

Mobil Uyumluluk

Son dönemde web ziyaretlerinin ciddi bir bölümü mobil cihazlardan yapılmaktadır. Bu durumda mobil cihazların ekran boyutuna uyum sağlayabilecek dinamik bir içerik hazırlamak önemli bir konu haline geliyor. Temayı kurmadan önce mobil uyumluluk testi yapmanız sizin için önemli avantajlar sağlayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarına Yer Verilmeli

Sosyal medya kullanımının ciddi oranda arttığı düşünülürse web sitenizin de sosyal medya hesaplarının olması gerektiği kabul edilebilir. Sosyal ağlar popüler olunca kullanıcılar ilgilerini çeken web sitenin sosyal hesaplarını da takip etmek isteyebiliyorlar. Bu nedenle mümkünse temanızda sosyal medya menülerine yer vermelisiniz. Takip etme butonları, gönderiler için beğenme, paylaşma gibi sistemleri temanıza yerleştirmelisiniz.