Youtube Eklenen Videoların İzlenmesi Nasıl Arttırılır?
14 Mart 2016
KaRaKTeR
Paylaş

Youtube Eklenen Videoların İzlenmesi Nasıl Arttırılır?

youtube-etiketGerek ülkemizde gerekse Dünya çapında video izleme sitelerinde arasında en çok tercih edileni Youtube olarak bilinmektedir. Youtube üzerinden para kazanmak da mümkün. Bu video sitesine çeşitli videolar eklediğinizde izlenen video başı ya da videolarda çıkan reklamların tıklanma miktarına göre ödeme yapan pek çok firma bulunmaktadır.

Güncel Videolar Ekleyin

Çok kazanmak için en güzel çözüm güncel videolar yüklemektir. Eğer videolarınızı özgün olarak hazırlıyorsanız; gündemi iyi takip etmelisiniz. Gündemde yer alan konulardan videolar hazırlayarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca günlük, aylık ve yıllık burç yorumları sıklıkla izlenen videolar arasında yer almaktadır. İmkânınız varsa sokak röportajları yapabilirsiniz. Tercihinizi başkalarınızın yaptığı videoları yüklemekten yana kullanacaksanız kanalınızın kapanma riskini göz önünde bulundurmalısınız. Son dönemde popüler olan şarkılar, taklitler, şakalar, diziler en çok izlenen videolar arasında yer alır.

Abone Sayınızı Arttırın

Kanalınıza abone olan kişi sayısı arttıkça izlenme oranınız da artar. Kanalınıza yeni videolar yüklediğiniz zaman takipçilerinize mail gider ve Youtube’a girdikleri zaman bildirim ile karşılaşırlar.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

Sosyal medya, günümüz en önemli mecraları arasında yer almakta. Öncelikle çok takipçili hesaplar elde etmeye bakın. Bunu reklam ve takibe takip yolu ile yapabilirsiniz. Ardından videolarınızı paylaştığınızda takipçilerinizden bolca izleyen olacaktır. Ayrıca videonun hitap ettiği kitleye uygun Facebook gruplarında paylaşım yapabilir ya da Twitter’da uygun etiketleri seçebilirsiniz.